Slide thumbnail

اخبارنمایشگاه دستاوردهای مرکز تخصصی آپا دانشگاه سمنان
نمایشگاه دستاوردهای مرکز تخصصی آپا دانشگاه سمنان در 13 شهریور ماه با رویکرد معرفی خدمات و محصولات این مرکز در دانشگاه سمنان برگزار شد.
 ١٩:٣٧ - پنج شنبه ٢٨ شهريور ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
باگ افشاکننده پسورد در LastPass برطرف شد
ابزار مدیریت پسورد LastPass دارای باگی بود که می‌توانست باعث لو رفتن پسوردها شود. اکنون این نقص برطرف شده است. LastPass ابزاری برای مدیریت گذرواژه‌ها است که به کاربران کمک می‌کند تا از حفظ کردن تعداد زیادی پسورد بی‌نیاز شوند. این ابزار به صورت افزونه‌هایی برای مرورگرهای مختلف موجود است. به تازگی تاویس اورماندی عضو پروژه صفر گوگل، موفق شده بود آسیب‌پذیری‌ای را در این افزونه‌ها کشف کند که می‌توانست به افشای پسورد کاربر منجر شود. تراویس این باگ را به طور محرمانه به LastPass گزارش داد و LastPass با انتشار نسخه جدید آن را برطرف کرد.
 ١١:٢١ - چهارشنبه ٢٧ شهريور ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
به‌روزرسانی حیاتی برای سرور ایمیل Exim
یک آسیب‌پذیری بحرانی در سرور Exim وجود دارد که مهاجم راه دور یا محلی می‌تواند با کمک آن به سرور دسترسی root پیدا کند. این آسیب‌پذیری با شناسه CVE-2019-15846 شناخته می‌شود و امتیاز CVSS = 9.8 به آن اختصاص داده شده است.
 ١٥:٣٩ - چهارشنبه ٢٠ شهريور ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
همایش امنیت در فضای تولید و تبادل اطلاعات و امنیت سامانه‌های صنعتی
روز گذشته همایش امنیت سایبری با رویکرد امنیت سامانه‌های صنعتی توسط مرکز آپا دانشگاه سمنان برگزار شد. رئیس مرکز ماهر و رئیس مرکز آپا دانشگاه شیراز از سخنرانان این همایش بودند. مدیران و کارشناسان سازمان‌های استان در این همایش شرکت داشتند.
 ١٨:٣٠ - يکشنبه ١٧ شهريور ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
سرورهای لینوکس، هدف جدید ارزکاو XMRig
گونه جدیدی از بدافزار ارزکاو XMRig، سیستم‌های اینتل لینوکسی را هدف قرار می‌دهد که پورت SSH آنها باز است و از گذرواژه پیش‌فرض استفاده می‌کنند. قبلا گونه دیگری از این بدافزار مشاهده شده بود که تجهیزات IoT را هدف می‌گرفت.
 ١٢:١٤ - سه شنبه ١٢ شهريور ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>

تقویم شمسی