اخبار > هکرها U.S. Nukes را هدف قرار داده اندنسخه چاپي      ارسال به دوست    

   هکرها U.S. Nukes را هدف قرار داده اند

 
    

Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA

سری هایی از حملات سایبری در شبکه های کامپیوتری نیروگاه های هسته ای آمریکا رها شده است.

نیویورک تایمز نشان می دهد که وزارت امنیت داخلی و اداره تحقیقات فدرال تعدادی از شرکت هایی را هدف قرار داده اند که تاسیسات انرژی ایالات متحده را طی دو ماه گذشته در اختیار دارند، از جمله کارخانه هسته ای ولف نیک در کانزاس.

به نظر می رسد حملات از تکنیک های مختلفی برای دسترسی به سیستم های کامپیوتری استفاده کرده اند. آنها شامل حملات فیشینگ است که کد های مخرب را در اسناد مایکروسافت ورد از طریق ایمیل ارسال می کنند و همچنین به اصطلاح حملات  watering hole، که وبسایت هایی را که توسط کارمندان هدف مورد استفاده قرار می گیرند، به خطر می اندازد.

تا کنون به نظر می رسد که هکرها دسترسی به سیستم های کامپیوتری اداری را به دست آوردند اما نتوانستند دستگاه هایی را که برای استفاده از هر یک از امکانات استفاده می شدند، کنترل کنند. بنابراین در حال حاضر، هک ها به جای اینکه خطرناک باشند نگران کننده هستند. با این حال، گزارشها نشان میدهند که هکرها ممکن است از این فرصت استفاده کنند تا نقشه شبکه ها را بسازند که میتواند به عنوان اطلاعات برای حملات آینده مورد استفاده قرار گیرد.

مهم است که تهدید ناشی از هک ها که سیستم های اداری را به جای کامپیوترهای کنترل صنعتی تحت تاثیر قرار می دهند، غلبه نکنند. مشخص نیست که انگیزه حملات چیست، اما با این وجود ترس از اینکه هکرها در آینده ممکن است بخش هایی از شبکه برق آمریکا را خاموش کنند یا احتمالا سیستم های ایمنی را در تاسیسات هسته ای از کار بیندازند.

این خبر به نگرانی هایی که از حملات اخیر به زیرساخت های انرژی در اوکراین منجر شد می افزاید. به نظر می رسد که بسیاری از آنها برای تست های دیگر در نظر گرفته شده اند. تحقیقات نشان می دهد که برخی از ابزارهای مخرب که توسط هکرها ایجاد شده و در برابر سیستم های ویندوز استفاده می شود، می تواند به عنوان یک تهدید جدی برای سیستم های صنعتی در سراسر جهان باشد، هرچند هیچ ارتباطی با هک های جدید آمریکایی به دست نیامده است.

در حال حاضر مشخص نیست که چه کسی مسئول هک است. اما با توجه به صحبت های سه نفر که با حملاتي بلومبرگ حبت مي کردند آشنايي دارند، "مظنون اصلي روسيه است." در عين حال Times نيز اشاره مي کند که DHS و FBI مي گويند که اين اقدام با "تهديد مداوم" پيشرفته صورت گرفته است معمولا برای یک گروه هکینگ است که توسط یک کشور ملت پشتیبانی می شود.

منبع


      

 

گروه خبری :اخبار ورویدادها    شنبه ١٤ مرداد ١٣٩٦ ساعت :١١:٤٥     تعداد نمایش:106    کد خبر:١١٦٥٤

 


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

تقویم شمسی

ناحیه کاربری

ورود به سایت عضویت