Slide thumbnail

اخبار > باگ فایرفاکس، افزونه‌ها را از کار می‌اندازدطی چند روز گذشته کاربران مرورگر موزیلا فایرفاکس متوجه شدند که بسیاری از افزونه‌های این مرورگر از کار افتاده‌اند. موزیلا با ارائه نسخه 66.0.4 و ESR 60.0.4 این مشکلات را تا حدی برطرف کرده است.

اخیرا گزارش‌هایی از کاربران افزونه ضدفیشنگ مبنی بر غیرفعال شدن این افزونه دریافت کردیم، اما این مشکل برای افزونه‌های بسیاری رخ داده و منشأ آن باگی در خود مرورگر فایرفاکس است.

افزونه‌ها در قسمت add-ons manager خطایی با این مضمون نمایش می‌دادند که اعتبارسنجی افزونه ممکن نبوده و افزونه غیرفعال شده است ("could not be verified for use in Firefox and has been disabled"). در بالای پنجره فایرفاکس نیز پیامی مشابه با مضمون غیرفعال شدن برخی افزونه‌ها ("One or more installed add-ons cannot be verified and have been disabled") نمایش داده می‌شد.

از نسخه 48 به بعد، افزونه‌ها باید دارای گواهی (امضای دیجیتال) باشند تا فایرفاکس اجازه نصب شدن آنها را بدهد. خطای مذکور نیز به این دلیل نمایش داده می‌شود که فایرفاکس قادر به اعتبارسنجی گواهی افزونه‌ها نبوده است. اما در اصل، گواهی افزونه‌ها مشکلی نداشتند و اشکال از باگی در مرورگر بود.

موزیلا برای حل این مشکل نسخه Firefox 66.0.4 را برای دسکتاپ و اندروید و نسخه Firefox ESR 60.6.2 را منتشر کرد. البته هنوز بخشی از مشکل باقی مانده است و موزیلا در حال برطرف کردن کامل آن است، اما این نسخه‌ها منتشر شدند تا هر چه زودتر تاثیر این باگ را کاهش دهند.

در نسخه به‌روزرسانی شده، برخی افزونه‌ها ممکن است در قسمت about:addons قابل مشاهده نباشند یا به عنوان «پشتیبانی نشده» نمایش داده شوند. نصب مجدد آنها مشکل را حل می‌کند. افزونه‌هایی که از قابلیت Container استفاده می‌کنند و همچنین تنظیمات theme، home page و موتور جستجو نیز ممکن است دچار مشکل شده باشند. برای اطلاعات بیشتر و رفع مشکل به اینجا مراجعه کنید.


منبع: Mozilla

 


          

  

گروه خبری: اخبار ورویدادها / تاریخ: دوشنبه ١٦ ارديبهشت ١٣٩٨ /  ساعت: ٢١:١٥ تعداد نمایش: 182 /   کد خبر: ١٥٩٣٣نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
تقویم شمسی