Slide thumbnail

اخبار > همایش امنیت در فضای تولید و تبادل اطلاعات و امنیت سامانه‌های صنعتیروز چهارشنبه 13 شهریور ماه 1398 همایش امنیت سایبری با رویکرد امنیت سامانه‌های صنعتی توسط مرکز آپا دانشگاه سمنان برگزار شد. رئیس مرکز ماهر و رئیس مرکز آپا دانشگاه شیراز از سخنرانان این همایش بودند. مدیران و کارشناسان سازمان‌های استان در این همایش شرکت داشتند.

آقای دکتر افصحی ریاست مرکز آپا دانشگاه سمنان با اشاره به بدافزارهای ایجاد شده توسط سازمان‌های NSA و CIA و تغییر رویکرد سایبری پنتاگون از دفاعی صِرف به رویکرد تهاجمی، اهمیت مقابله با تهدیدات سایبری را یادآور شدند. ایشان همچنین به آسیب‌پذیری‌های رصد شده توسط مرکز آپا اشاره کردند و محصولات و خدمات این مرکز را در ارتباط با امنیت سایبری معرفی کردند.

آقای مهندس تسلیمی ریاست مرکز ماهر در مورد مراکز امداد رایانه‌ای گفتند: مرکز ماهر به عنوان مرجعی برای پاسخ به رخدادهای رایانه‌ای ایجاد شد و با توجه به ظرفیت علمی دانشگاه‌های کشور، مراکز آپا دانشگاهی تاسیس شدند تا به عنوان بازوهای عملیاتی ماهر عمل کنند. تا به امروز تعداد این مراکز به 37 می‌رسد.

آقای دکتر شیخی ریاست مرکز آپا دانشگاه شیراز، به حملات سایبری دنیا که زیرساخت‌های صنعتی را هدف گرفته بودند، پرداختند. همچنین در کارگاهی که توسط ایشان به همراه آقای دکتر کشاورز (از مرکز آپا شیراز) برگزار شد، نحوه نفوذ تهدیدات به شبکه‌های صنعتی و همچنین راه‌های جلوگیری از آنها، ارائه شده و یک مثال از حملات سایبری به طور عملی پیاده‌سازی شد.

در حاشیه این مراسم نیز، شرکت‌کنندگان از نمایشگاه دستاوردها، خدمات و محصولات مرکز آپا بازدید کردند.


اخبار مرتبط:

اکفا به شهرک صنعتی استان سمنان رسید

آسیب‌پذیری‌های بحرانی در تجهیزات کنترل صنعتی

 


          

  

گروه خبری: اخبار ورویدادها / تاریخ: يکشنبه ١٧ شهريور ١٣٩٨ /  ساعت: ١٨:٣٠ تعداد نمایش: 53 /   کد خبر: ١٦٨١٦نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

تقویم شمسی