اگر در روند ثبت نام مشکل دارید، می توانید از طریق بخش پشتیبانی آنلاین سایت مشکل خود را به کارشناسان مرکز بیان کنید یا با شماره 02331535019 تماس حاصل نمایید.درباره کارگاه

فرض کنید یخچال شما موجودی پنیر داخل خود را بررسی کرده و هر وقت پنیر شما رو به اتمام بود، به طور خودکار آن را از فروشگاهی که قیمت مناسب‌تری دارد، سفارش داده و تحویل بگیرد. شاید از نظر شما این اتفاق غیرممکن به نظر برسد، اما اینترنت اشیا آمده تا آن را ممکن کند!

اینترنت اشیا شبکه‌ای است از تمام اشیای پیرامون شما، به عبارت دیگر اینترنت اشیا قرار است همه چیز را به اینترنت متصل کند؛ از پرینتر روی میز شما گرفته تا مسواک شما! و از اتومبیل شما گرفته تا یخچال درون آشپزخانه! بدین ترتیب تمامی اشیای پیرامون شما هوشمند خواهند شد.

با این وجود، به علت جدید بودن این ایده، مساله‌ی امنیت در سامانه ‌ها و تجهیزات مبتنی بر اینترنت اشیا مغفول مانده است. در صورت وجود آسیب‌پذیری در هر یک از اجزای سامانه‌ی اینترنت اشیا، مهاجم می‌تواند با استفاده از آن حملات جدی و خطرناکی را رقم بزند (به عنوان مثال تصور کنید اگر کنترل اتومبیل شما به دست فرد مهاجم بیفتد، چه پیش خواهد آمد!!). پس همان‌طور که مبحث اینترنت اشیا جالب و کاربردی به نظر می‌رسد، رعایت نشدن امنیت در آن هم برای مهاجم بسیار جالب خواهد بود که می‌تواند نتایج وحشتناکی را رقم بزند! همین امر اهمیت مساله‌ی امنیت در اینترنت اشیا را به وضوح مشخص می‌کند.

مرکز تخصصی آپا دانشگاه سمنان با بهره‌گیری از تجربیات و دانش نیروهای متخصص خود، اقدام به برگزاری کارگاه امنیت اینترنت اشیا نموده است. در این کارگاه ضمن مرور بحث اینترنت اشیا و مبانی امنیت، به بررسی سطوح حمله در اینترنت اشیا و چند سناریوی حمله‌ی واقعی پرداخته خواهد شد و در پایان راهکارهایی جهت امن‌سازی اینترنت اشیا مورد بررسی قرار خواهند گرفت. مرکز آپا دانشگاه سمنان همگی دانشجویان، مدیران و کارشناسان فناوری اطلاعات سازمانهای استان سمنان و علاقه‌مندان حوزه فناوری اطلاعات را به شرکت در این کارگاه دعوت می‌کند.

 

به دلیل محدودبودن تعداد شرکت‌کنندگان در کارگاه، ثبت‌نام در کارگاه پس از تکمیل ظرفیت متوقف خواهد شد.