Slide thumbnail

معرفی افزونه ضدفیشینگ درگاه بانکی

 

 

فیشینگ راهی است که تبهکاران، اطلاعات حساسی نظیر نام کاربری، رمز عبور، شماره 16 رقمی کارت عابر بانک، رمز دوم و CVV2 را از طریق مهندسی اجتماعی و جعل کردن صفحات اینترنتی به سرقت میبرند. کلاهبرداری فیشینگ از راه‌های مختلفی نظیر ارسال ایمیل، پیامک و یا ایجاد صفحاتی مشابه صفحات اصلی سایت‌ها و درگاه‌های پرداخت بانکی صورت می‌پذیرد و قربانیان به صورت مستقیم اطلاعات حساس و محرمانه خود را در وب سایت‌های جعلی که در ظاهر کاملا شبیه وب سایت‌های قانونی میباشد وارد می‌نمایند. فیشینگ یکی از تکنیک‌های مهندسی اجتماعی برای فریب کاربران می‌باشد و کلاهبرداران از هویت اشخاص یا وب سایت‌ها برای انجام عملیات مجرمانه خود استفاده می‌کنند.

مرورگر گوگل کروم با عمر 8 ساله‌ی خود، یکی از بهترین و محبوبترین مرورگرهای دنیا در بین کاربران ویندوز و گوشی‌های هوشمند قرار دارد. گوگل برای علاقه مندان به گوگل کروم، اپلیکیشن های کوچکی به نام افزونه‌ها را توسعه داده است تا کاربران بتوانند عملکرد بهتری داشته باشند. همچنین مرورگر فایرفاکس و مرورگر یاندکس نیز دارای افزودنی‌هایی به مرورگر می‌باشند که قابلیت‌هایی را برای کاربر فراهم می‌کنند.

افزونه ضد فیشینگ درگاه بانکی، توسط مرکز آپا دانشگاه سمنان با هدف شناسایی و آگاه ساختن سرویس گیرنده وب از درگاه‌های جعلی پرداخت اینترنتی ساخته شده است. با فعال بودن این افزونه و هنگام هدایت کاربر به صفحات پرداخت اینترنتی در یک سایت، به صورت خودکار اصل بودن یا فیشینگ بودن آن صفحه تشخیص داده شده و پیام مناسبی به کاربر نمایش داده می‌شود.

لازم به ذکر است این افزونه برای مرورگر کروم، فایرفاکس و یاندکس ایجاد و منتشر شده است و همچنان در حال بروزرسانی می‌باشد.

 

برای داشتن یک خرید اینترنتی با اطمینان، همین حالا نصب کنید:

 

نسخه دسکتاپ:

- برای دانلود افزونه برای مرورگر گوگل کروم اینجا را کلیک کنید.

- برای دانلود افزونه برای مرورگر فایرفاکس اینجا را کلیک کنید.

- برای دانلود افزونه برای مرورگر یاندکس اینجا را کلیک کنید.

 

 

نسخه موبایل:

نسخه موبایل این افزونه در مرورگر فایرفاکس اندروید:

- برای دانلود اینجا را کلیک کنید.

نسخه موبایل این افزونه در مرورگر یاندکس اندروید:

- برای دانلود اینجا را کلیک کنید.

 


 

تقویم شمسی