آیا گوگل به صورت پیش فرض دستگاهای اندرویدی را رمز گذاری میکند؟

وقتی که پای صحبت رمزگذاری دستگاه های اندرویدی میشود. سوال های بی جواب بیشماری وجود دارد .

وقتی که پای صحبت رمزگذاری دستگاه های اندرویدی میشود. سوال های بی جواب بیشماری وجود دارد . برای مقایسه با دستگاه های اپل بر طبق گزارش وال استریت ژورنال تقریبا 95 درصد ایفون ها صورت پیش فرضرمز گذاری شده اند این در حالیکه تنها 2 درصد از دستگاه های اندرویدی رمزگذاری شده اند.  اگر تیرانداز حادثه ی سن برنادینو از یک تلفن اندرویدی استفاده میکرد ، به لطف رمزگذاری نبودن تلفن همه ی اطلاعات او در یک لحظه استخراج می شد. آیا گوگل علاقه ای به رمزگذاری دستگاه های اندرویدی به صورت پیش فرض ندارد؟ وقتی که به سراغ اندروید و رمز گذاری و گوگل  میرویم مساله پیچیده تر از ان چیزی است که ب نظر می رسد. همانطورکه همه شما میدانید گوگل نرم افزارهای اندروید را علاوه بر سیستم عاملش منتشر کرده است. این عمل باعث جذب تعداد زیادی از سازنده ها به سمت خدمات با هسته ی گوگل شد که در نتیجه بر تعداد کاربر های اندرویدی افزوده شد. از انجایی که گوگل سیستم عامل اندروید را منتشر کرده است تولیدکننده ها هر تغییر که نیاز می دیدند  بر ویژگی های ظاهری و هسته ی سیتم عامل اعمال کردند.

 

بر اساس این اختلافات منتشر شدن بروز رسانی ها و مدیریت رمزگذاری دستگاه ها و امنیت  میتواند باعث نقص در دستگاه ها بشود.به طور طبیعی سازندگان در مورد پشتیبانی دستگاه های اندوریدی خود حتی برای یک یا دو سال کند و افتضاح هستند .این باعث میشود که دستگاه های اندرویدی بیشتر نا امن باشند. اگر شما نگاهی به سهم بازار هر نسخه اندروید بیاندازید متوجه خواهید شد که محبوب ترین نسخه اندروید Lolipop هست با 36 درصد و تتنها 2.3 درصد دستگاه ها Marshmellow. دارند و در عین حال گوگل میخواهد اندردید N را  نیز عرضه کند.

 

علاوه بر این تولیدکنندگان دستگاه های اندرویدی پایین رده از فعال کردن قابلیت رمزگذاری به صورت قابل توجهی دستگاهشان را کند سازد، میترسند.در نتیجه اگر گوگل رمز گذاری دستگاه ها را به عهده بگیرد این تولید کننده ها شاید از گوگل فاصله بگیرند و نسخه ی اندروید خودشان را بنویسند. علی رغم همه این ها ، گوگل تلاش خود را میکند . اگر انچه که میشنویم درست باشد گوگل در تلاش است که هسته ی سیستم عامل اندروید را از رابط کاربری جدا کند در نتیجه تولید کننده ها میتوانند ظاهر دستگاه شان را تغییر بدهند بدون انکه با هسته ی سیستم عامل درگیر بشوند. این تغییر به گوگل اجازه میدهد که به روز رسانی های امنیتی را بدون اینکه کاربران را به زحمت بیاندازد انجام بدهد. هر چند که تا زمانی که این به واقعیت بپیوندد زمان میبرد.

 

منبع

 

کلمات کلیدی