افزونه امنیتی بازار سرمایه

 

افزونه امنیتی بازار سرمایه، توسط مرکز آپا دانشگاه سمنان و حمایت سازمان بورس و اوراق بهادار با هدف شناسایی و آگاه ساختن سرویس‌گیرنده وب از درگاه‌های جعلی کارگزاری‌ها ساخته شده است. با فعال بودن این افزونه و هنگام هدایت کاربر به درگاه‌های ورودی یک کارگزاری در یک وب‌سایت، به صورت خودکار اصل یا جعلی ‌بودن آن صفحه تشخیص داده شده و پیام هشداری به کاربر نمایش داده می‌شود. فقط درگاه‌هایی امن هستند که افزونه پیام اصالت آن را به شما نشان دهد. حفظ امنیت اطلاعات کاربران امری بسیار مهم و جدی است و در این نرم‌افزار نیز با استفاده از تکنولوژی‌ها و سیاست‌های اتخاذ شده، امنیت اطلاعات کاربران به خطر نخواهد افتاد. این نرم‌افزار فقط در صورتی که درگاه کارگزاری بازار سرمایه را جعلی تشخیص دهد، آدرس درگاه را برای بررسی بیشتر به سرور ارسال خواهد کرد و هیچ اطلاعات دیگری از کاربر دریافت نخواهد شد.

 

 

درباره افزونه

 

برای شناسایی درگاه‌های جعلی کارگزاری‌های بازار سرمایه، اعتبارسنجی بر اساس ذخیره آدرس آن در سرور و اعلان هشدار به کاربر می‌باشد. همچنین طراحی واسط‌های کاربری به گونه‌ای انجام گرفته است که کاربران معمولی یا اعضای خبره‌ سیستم بدون نیاز به دانستن اطلاعات اضافه می‌توانند به سادگی نیاز خود را مرتفع سازند. در این راستا، افزونه فقط با نصب بر روی مرورگر کاربر، به طور خودکار فرایند اعتبارسنجی و شناسایی درگاه اصل از جعلی را انجام می‌دهد.

 

 

نوآوری و مزیت رقابتی ویژه

  • دارا بودن لیست سفید از کلیه درگاه‌های کارگزاری سازمان بورس و اوراق بهادار کشور
  • امکان ارتباط با سرور و ذخیره رویدادهای سمت کاربر
  • امکان نمایش اعلان پویای دلخواه در صفحات اصلی درگاه‌های کارگزاری
  • غیرفعال کردن درگاه جعلی برای کاربر و جلوگیری از مشاهده مجدد
  • گزارش به مراجع ذیصلاح برای فیلتر بلادرنگ درگاه‌های جعلی

 

خط مشی افزونه

 

حفظ حریم خصوصی کاربران امری بسیار مهم و جدی است و در این نرم‌افزار نیز با استفاده از سیاست‌های اتخاذ شده، حریم خصوصی کاربران به خطر نخواهد افتاد. ما متعهد می‌شویم که حریم خصوصی شما را حفظ کنیم و به آن احترام بگذاریم. به طور کلی افزونه امنیتی بازار سرمایه، با بررسی پروتکل https، آدرس درگاه و همچنین محتوای صفحه به صورت خودکار اصل بودن یا فیشینگ بودن آن صفحه را تشخیص داده و در صورتی که درگاه پرداخت الکترونیکی را جعلی تشخیص دهد، فقط آدرس درگاه را برای بررسی بیشتر به سرور خودمان ارسال خواهد کرد و هیچ اطلاعات دیگری از کاربر دریافت نخواهد شد. اطلاعات لینک‌های جعلی کشف شده صرفاً برای انجام تحقیقات آکادمیک مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

نسخه دسکتاپ

 
دانلود برای مرورگرهای فایرفاکس، کروم و یاندکس:

 

نسخه موبایل 

 
دانلود برای مرورگر یاندکس و فایرفاکس اندروید: 

 

توجه: مرورگر یاندکس اندرویدی افزونه‌های مربوط به مرورگر اندرویدی کروم را پشتیبانی می کند. پس می توانید با نصب مرورگر یاندکس روی گوشی خود از افزونه ضد فیشینگ درگاه بانکی مربوط به آن استفاده کنید.
 
نسخه معتبر مرورگرهای موبایل را از لینک‌های زیر دانلود کنید: