لیست اخبار صفحه :1
پیدا شدن بدافزار CosmicStrand UEFI در مادربردهای گیگابایت و ایسوس

پیدا شدن بدافزار CosmicStrand UEFI در مادربردهای گیگابایت و ایسوس

هکرهای چینی زبان حداقل از سال 2016 از بدافزاری استفاده می‌کنند که در تصاویر سیستم‌عامل برخی از مادربردها وجود دارد و تقریبا مخفی مانده بود، یکی از دائمی‌ترین تهدیدات که معمولاً به عنوان روت کیت UEFI شناخته می‌شود.

حمله Roaming Mantis به کاربران اندروید و iOS

حمله Roaming Mantis به کاربران اندروید و iOS

پس از حمله به آلمان، تایوان، کره جنوبی، ژاپن، ایالات متحده و بریتانیا، هدف بعدی عملیات Roaming Mantis، کاربران اندروید و iOS در فرانسه بود و احتمالاً ده‌ها هزار دستگاه را به خطر انداخت.

صدها وب‌سایت و برنامه تحت تأثیر حمله روی  NPM

صدها وب‌سایت و برنامه تحت تأثیر حمله روی NPM

یک حمله زنجیره تأمین NPM که مربوط به دسامبر 2021 است، از ده‌ها ماژول NPM مخرب حاوی کد جاوا اسکریپت مبهم‌سازی شده برای به خطر انداختن صدها برنامه و وب‌سایت دسکتاپ استفاده کرد.

در پشتی در سرورهای exchange

در پشتی در سرورهای exchange

مهاجمان از یک بدافزار تازه کشف شده برای در پشتی قرار دادن در سرورهای Microsoft Exchange متعلق به سازمان‌های دولتی و نظامی از اروپا، خاورمیانه، آسیا و آفریقا استفاده کردند.

نقص روز صفر Office  که در حملات مورد سو استفاده قرار می‌گیرد

نقص روز صفر Office که در حملات مورد سو استفاده قرار می‌گیرد

مایکروسافت اقداماتی برای کاهش یک نقص امنیتی به اشتراک گذاشته تا از حملاتی که از نقص جدید Office روز صفر سو استفاده می‌کنند، جلوگیری کند. این نقص توسط هکرها برای اجرای کدهای مخرب از راه دور مورد سوء استفاده قرار گرفته است.

ویندوز 11 جعلی بدافزار است
بدافزاری که داده‌های مرورگر و کیف پول‌های ارزهای دیجیتال را سرقت می‌کند

ویندوز 11 جعلی بدافزار است

هکرها با ارتقا جعلی ویندوز 11 که همراه با بدافزاری است که داده‌های مرورگر و کیف پول‌های ارزهای دیجیتال را سرقت می‌کند، کاربران ناآگاه را جذب می‌کنند.