گوگل از کتابخانه رمزگذاری هم‌ریخت OpenHFE استفاده می‌کند

دوالیتی تکنولوژی پیشرو در راهکارهای یکپارچه ارتباطی با حفظ حریم خصوصی داده‌های ایمن، اعلام کرد که شرکت گوگل، کتابخانه Transpiler خود را که با استفاده از XLS SDK ساخته شده است و در گیت¬هاب قرار دارد و همچنین منبع باز و رمزگذاری آن کاملاً هممورفیک (FHE) است را یکپارچه کرده تا تخصص رمزنگاری را در دسترس¬تر و ساده¬تر کند، درنتیجه پذیرش FHE توسط توسعه‌دهندگان تسریع می‌شود.

گوگل از کتابخانه رمزگذاری هم‌ریخت OpenHFE استفاده می‌کند

دوالیتی تکنولوژی پیشرو در راهکارهای یکپارچه ارتباطی با حفظ حریم خصوصی داده‌های ایمن، اعلام کرد که شرکت گوگل، کتابخانه Transpiler خود را که با استفاده از XLS SDK ساخته شده است و در گیت­هاب قرار دارد و همچنین منبع باز و رمزگذاری آن کاملاً هممورفیک (FHE) است را یکپارچه کرده تا تخصص رمزنگاری را در دسترس­تر و ساده­تر کند، درنتیجه پذیرش FHE توسط توسعه‌دهندگان تسریع می‌شود.

یوری پلیاکوف، مدیر ارشد تحقیقات رمزنگاری و دانشمند اصلی Duality اظهار داشت: تیم ما با کتابخانه OpenFHE به نقاط عطف مهمی دست یافته است و به سرعت تبدیل به انتخاب بسیاری از رهبران فناوری امروزی مانند گوگل شده است. Google Transpiler برای تمامی توسعه‌دهندگانی که متخصص FHE نیستند، دسترسی به آخرین ویژگی‌های OpenFHE را فراهم می‌کند.

رمزنگاری FHE به گروهی از روش‌های رمزگذاری اشاره دارد که با روش‌های معمولی تفاوت دارند زیرا امکان انجام محاسبات را مستقیماً روی داده‌های رمزگذاری‌شده بدون نیاز به کلید مخفی فراهم می‌کنند. OpenFHE که ریشه در رمزنگاری داربستی (lattice) منبع باز پسا کوانتومی دارد، توسط جامعه رمزنگاران مشهور جهان تأسیس شد که این کتابخانه را برای استفاده حداکثری، بهبود APIها، پیمانه­ای بودن و قابلیت حمل بین پلتفرم‌ها طراحی کردند. این کتابخانه در صورت ادغام با سخت‌افزار، یک شتاب‌دهنده پروژه خواهد بود. OpenFHE همراه با Transpiler گوگل به توسعه‌دهندگان این امکان را می‌دهد تا کدهای سطح بالا، مانند C++ که به طور معمول روی داده‌های رمزگذاری نشده استفاده می‌شود را به کد سطح بالایی تبدیل کنند که داده‌های رمزگذاری شده را بدون نیاز به یادگیری رمزنگاری به­ کارمی­گیرند.

میگوئل گوارا، مدیر دفتر حفاظت از حریم خصوصی و داده، از شرکت گوگل می­گوید: «ما در گوگل قصد داریم دسترسی به فناوری پیشرفته‌ای را دموکراتیک کنیم که به امنیت اینترنت کمک می‌کند و امنیت افراد را به صورت آنلاین حفظ می‌کند. Transpiler با رمزنگاری FHE یک گام در این مسیر است و ما از همکاری با شرکت Duality خوشحال هستیم. توسعه‌دهندگان چه روی برنامه‌های ابری کار کنند و چه روی لبه، ما مشتاقیم موارد استفاده جدید و هیجان‌انگیز Transpiler که به ارائه خدمات امنیت و تضمین‌های امنیتی پیشرفته و حفظ حریم خصوصی کمک می‌کند را ببینیم.»

در حال حاضر، پیاده‌سازی HFE از پایه، مستلزم تخصص بالایی است. یادگیری تخصص HFE به خصوص در ابتدای کار به تلاش زیادی نیاز دارد. Transpiler فرآیند استفاده از برنامه‌های کاربردی مبتنی بر FHE را بدون نیاز به چنین تخصصی فراهم می‌کند.

پولیاکوف افزود: یکی از اهداف اصلی استراتژیک OpenFHE این است که FHE را برای بسیاری از مسائل مهم عملی با تمرکز ویژه بر برنامه‌های یادگیری ماشین قابل استفاده کند. همکاری ما با تیم Google Transpiler نقش مهمی در تحقق این چشم‌انداز دارد.

منبع: دوالیتی

تیم خبری
تهیه کننده:

تیم خبری