Microsoft Defender حفاظت پیش فرض را برای همه کاربران افزایش می‌دهد.

مایکروسافت اعلام کرد که حفاظت داخلی به صورت عمومی برای همه دستگاه ها به اسم Defender for Endpoint قابل دسترسی است. پس از اعمال، این مجموعه تنظیمات پیش‌فرض محافظت بهتری از نقاط پایانی سازمانی در برابر تهدیدات پیشرفته و نوظهو، از جمله حملات باج‌افزا، فراهم می‌کند.

Microsoft Defender حفاظت پیش فرض را برای همه کاربران افزایش می دهد.

اگر از ویندوز اسفاده میکنید حتما با Microsoft defender  آشنا هستید.در این خبر از آخرین تغییرات این آنتی ویروس صحبت شده است:

مایکروسافت اعلام کرد که حفاظت داخلی به صورت عمومی برای همه دستگاه ها به اسم Defender for Endpoint قابل دسترسی است.

پس از اعمال، این مجموعه تنظیمات پیش‌فرض محافظت بهتری از نقاط پایانی سازمانی در برابر تهدیدات پیشرفته و نوظهور، از جمله حملات باج‌افزار، فراهم می‌کند.

مایکروسافت توضیح می دهد: "در ابتدا، حفاظت داخلی شامل این می‌شود که در صورت وجود مزاحم و یا هر تهدیدی جلو آنرا می‌گیرد و سایر تنظیمات پیش فرض به زودی ارائه می شود."

این اعلامیه پس از آن منتشر شد که شرکت از سال گذشته شروع به تغییر در حفاظت از دستکاری برای همه مشتریان جدید با مجوز Defender برای Endpoint Plan 2 یا Microsoft 365 E5 کرد.

در ماه سپتامبر، ماکروسافت اضافه کرد که به زودی Tamper protection را به طور پیش‌فرض در تمام سیستم‌های نصب شده Microsoft Defender for Endpoint (MDE) فعال می‌کند، آنتی‌ویروس Microsoft Defender را برای ایمن کردن مقادیر پیش‌فرض قفل می‌کند و از هرگونه تغییر تنظیمات امنیتی جلوگیری می‌کند.

این امر با مسدود کردن سایر برنامه‌ها از تغییر تنظیمات حفاظت هم‌زمان و  فضای ابری ( real-time and cloud-delivered protection )، نظارت بر رفتار، و اجزای Defender مانند IOfficeAntivirus (IOAV) که تشخیص فایل‌های مشکوک بارگیری شده از اینترنت را مدیریت می‌کند، به دست می‌آید.

مشتریانی که هنوز Tamper protection را در محیط‌های سازمانی خود پیکربندی نکرده‌اند، به زودی اعلان‌های پورتال Microsoft 365 Defender را دریافت خواهند کرد که به آنها هشدار می‌دهد که این ویژگی فعال خواهد شد.

مایکروسافت در پورتال پشتیبانی خود می گوید: « جلوگیری از هرگونه تغییر یا همان Tamper protection برای شما روشن می شود و در دستگاه های ویندوزی سازمان شما اعمال می شود.

هر زمان که دستگاه‌های جدیدی به Defender for Endpoint وارد می‌شوند، تنظیمات حفاظتی داخلی برای هر دستگاه جدیدی که دارای ویندوز است اعمال می‌شود.

با این حال، ادمین ها همچنین می‌توانند تنظیمات حفاظت داخلی خود را تغییر دهند:

  1. -    به پورتال Microsoft 365 Defender بروید و وارد شوید.

  2. -    مسیر Settings > Endpoints > Advanced features را دنبال کنید.

  3. -    protection Tamper را روی روشن قرار دهید (اگر قبلاً روشن نبود) و سپس Save preferences را انتخاب کنید.

ادمین های مایکروسافت 365 همچنین می‌توانند با استفاده از مدیریت امنیت برای Defender برای Endpoint یا ایجاد نمایه در Microsoft Endpoint Manager، برخی از دستگاه‌های موجود در شبکه را از حفاظت از دستکاری در صورت وجود نگرانی در مورد سازگاری برنامه حذف کنند.

 

منبع: bleepingcomputer

 

 

تیم خبری
تهیه کننده:

تیم خبری